A nyári hónapokban az egyik legkellemetlenebb probléma, amivel sokan találkoznak, az a szúnyogok és egyéb rovarok bejutása az ablakokon keresztül. Ha nekünk is van tetőablak otthon, akkor valószínűleg tudjuk, hogy itt előszeretetten tolakodnak be a rovarok a lakásba. Ezért kifejezetten jó hír, hogy utólag is tudunk a szúnyogháló tetőablakra szúnyoghálót telepíteni és így megakadályozzuk a rovarok bejutását a lakásba.
A szúnyogháló utólagos telepítésének első lépése a megfelelő előkészületek megtétele. Győződjünk meg róla, hogy rendelkezünk-e minden szükséges eszközzel és anyaggal. A szúnyoghálót előre vágjuk a tetőablak méreteihez. Szerezzünk be szerelési sínt vagy keretet, illetve ragasztót vagy mágnest a rögzítéshez.
Kezdésként mérjük le a tetőablakot, hogy meghatározzuk a szúnyogháló pontos méretét. Az ablak teljes kerületét mérjük meg, majd adjunk hozzá néhány centimétert mindkét oldalon a hálóhoz való rögzítés miatt.
Használjunk vágóeszközöket a pontos méretre vágáshoz. Fontos, hogy a vágás során precízek legyünk, hogy a háló jól illeszkedjen az ablakra.
Ha nem vásároltunk kész keretet, és sajátot szeretnénk készíteni, akkor ebben a lépésben készítsük el a keretet a mértek alapján. A leggyakoribb anyagok közé tartozik a fa vagy az alumínium. Ügyeljünk arra, hogy a keret stabil és pontos legyen.
Rögzítsük a szúnyoghálót a kerethez vagy az ablakhoz szúnyogháló ragasztóval vagy mágneses rögzítőkkel. Ügyeljünk arra, hogy a háló feszes legyen és jól illeszkedjen.
Végül pedig telepítsük a szúnyoghálót a tetőablakra, és ellenőrizzük, hogy szorosan illeszkedik-e. Győződjünk meg róla, hogy nincsenek rések vagy hiányosságok, amelyeken a rovarok bejuthatnak.
Ha nem szeretnénk saját magunk megoldani a szúnyogháló telepítését otthonunkban rengeteg profit találunk, aki segít nekünk a szúnyogháló kiválasztásában, az igényeink felmérésében és végül, természetesen magában a kivitelezésben is. Sőt, ha a későbbi karbantartással sem mi szeretnénk foglalkozni akár abban segítségünkre lehetnek.